תוכניות לימוד

קורס בינ

קורס בינ"ל קרניו סקראל

ניתן להרשם כעת

פרטים מלאים אודות הקורס לחצו כאן

 

על השיטה

 

זו ההזדמנות שלך לחוות ולהגשים את עצמך כמטפל, לשפר את יכולות האבחון והמגע שלך, ולהוסיף לארגז הכלים הטיפוליים שלך מיומנות נדרשת שתשנה את עולמך כמטפל ותקדם את המטופלים שלך לחיים בריאים יותר.

הראשון שגילה את התנועה בין עצמות הגולגולת היה סטודנט לאוסתאופתיה בקירקסוויל מיזיורי, בשם דר' וויליאם ג' סאת'רלנד,  (תלמידו של A.T.Still - אבי  האוסתאופתיה) שחקר כבר בראשית המאה עשרים את חשיבות ומהות תנועה זו.

 

דר' סת'רלנד ביצע על עצמו ניסיונות באמצעות מכשיר דמוי קסדה, שנועד להפעיל לחץ מבוקר ומשתנה על אזורים שונים בראש. אשתו תעדה את השינויים, הן הפיזיקאליים והן האמוציונאליים, שנגרמו בעקבות הפעלת הלחץ באזורים השונים. הוא תאר: כאבי ראש, בעיות קורדינאציה ומוטוריקה, שינוי במצב הרוח וכו' ,ופרסם את המאמר הראשון אודות התנועה בין עצמות הגולגולת בעיתון האוסתאופתיה

 

בהתבסס על נסיונותיו, פיתח דר סאת'רלנד שיטה לאבחון וטיפול בעצמות הגולגולת. לאחר שהצליח בקרב מטופליו, אירגן קבוצה של אוסתאופתים שחקרה את תנועת הגולגולת (הקרניום) יחד איתו.

דר' אפלדגר, רופא משפחה ומומחה באוסתאופתיה, הקים בשנת 1975 קבוצת מחקר גדולה והצטרף לסגל האקדמי של אונ' מישיגן כרופא, חוקר ומרצה במחלקה לביו-מכניקה. בשנת 1980 הקים את מכון אפלדג'ר בפאלם ביץ' אשר בפלורידה. מאז הקמת המרכז ועד היום, עשרות אלפי מטפלים רפואיים למדו את התפיסה והערך הטיפולי של המערכת הקרניוסקראל.  
 
 

 

כיצד מתבצע הטיפול

הטיפול הקרניוסקראלי הינו שיטת טיפול מנואלית (ידנית) עדינה המפעילה לחץ שאינו עולה על חמשה גרם. המפגש מתחיל ע"י ראיון מקיף עם המטופל, לאחר מכן בדיקה והערכה של הריתמוס הקרניו סקראלי בחלקים השונים של הגוף.

 

מטפלים מיומנים מסוגלים להרגיש באמצעות מישוש את תנועת המערכת הקרניוסקראלית בכל הגוף. קל יותר להרגיש את תנועת המערכת באמצעות מישוש של עצמות הגולגולת, האגן ועצם הזנב, מכיוון שאלה מחוברות אל הממברנה הדוראלית שמכילה את הנוזל התוך שדרתי.

 

האפקט החיובי של הטיפול הקרניוסקראלי טמון במידה רבה ביכולות הריפוי העצמי של המטופל. המגע העדין מסייע בידי הכוחות ההידראוליים של המערכת לשפר את הסביבה הפנימית של מרכז החיים – מח וחוט שדרה.

 

למי מיועד הטיפול הקרניו סקראלי

 

♦ כל הבעיות הקשורות למערכת שלד שריר: כאבי גב וצוואר, פריצות דיסק, עקמת ובעיות יציבה. 

♦ כאבי ראש ומיגרנות. 
♦ סינוסיטיס 
♦ בעיות במפרק הלסת. 
♦ בעיות במפרקים (כתף, ירך, ברך). 
♦ טיפול באוכלוסיה הגריאטרית 
♦ טיפול ליווי ותמיכה בעת טיפולי הקרנות וכימותרפיה במחלות הסרטן. 
♦ ירידה במצב הרוח ודיכאון The Somato Emotional Realese 
♦ קרניוסקראל בילדים: 
  – בעיות במציצה ובבליעה 
  – בעיות התנהגות 
  – בעיות למידה 

  –   CP 
  –  אוטיזם

 

 

 

לקבלת פרטים מלאים אודות הקורס לחצו כאן

 

מרצים בקורס (1 מרצה)

בית הספר למקצועות הטיפול 2018

רשימת תפוצה

הצטרפו למטפלים הטובים בארץ וקבלו למייל עדכונים ומידע מקצועי

© 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper