מאמרים

בין מגוון תחומי ההתמחות ומסלולי ההתמקצעות השונים שמדקרים יכולים לבחור  , בולט תחום רפואת הספורט שהפופולריות שלו הולכת וצוברת תאוצה בשנים האחרונות. אנשים רבים הניגשים ללימודי רפואה סינית בוחרים להתמחות בדיקור סיני ואורטופדיה. הם מתוודעים לטכניקות עיסוי, ריפוי וטיפול של מחלות, פציעות וחוסרי תפקוד במערכת השריר והשלד, בעצמות ובמפרקים.

 

כמטפלי מגע לרוב נרצה לטפל בכאבי שלד-שריר, אלו הכאבים הנפוצים ביותר בתחום הבריאות. כאבים אלו כוללים מגוון רחב של פתולוגיות הקשורות לרקמות הרכות. הכאבים יכולים להיות קשורים למגוון רחב של מבנים בגוף כמו: שריר, עצב, מפרק, פאשיה וכו'. חלק מהכאבים יהיו קשורים ישירות לבעיה מכאנית שאותה ניתן לפתור יחסית מהר על ידי הערכה נכונה והתאמת הטיפול. חלק מהכאבים ידרשו חשיבה מעמיקה ועבודה עם מטפלים מתחומים נוספים.

 

עיסוי ושחרור מיופציאלי הוא המילה האחרונה בטכניקות הטיפול במגע המיועדות לשיכוך והפחתת כאב, שיפור טווח התנועה, הגמישות והיציבות בגוף, וסיוע בשיקום ומניעת פציעות וליקויים תפקודיים שונים. רקמת הפאשיה העמוקה עוטפת ומקיפה כל איבר, תעלה, עצב, כלי דם ועצם בחלל האגן והבטן התחתונה. רקמות חשובות אלה מתכווצות לאחר כל טראומה, תהליך דלקתי, יציבה ותנועה לא נכונה או לאחר לידה. אופן הלידה בארצות הברית הוא לא טבעי וטראומטי מאוד עבור היולדות. הוא עלול לגרום לבעיות וליקויים באזור האגן, במיוחד בקרב נשים הסובלות מפיתולים ועיוותים בשרירי האגן או מהגבלות של רקמות הפאשיה באיזור, שנוצרו עוד לפני הלידה.

אם תתחילו לבחון את הקורסים שנמצאים בתחום המגע והעיסוי תמצאו המון קורסים שרוצים ללמד אתכם טכניקה חדשה או שיטת טיפול ייחודית. הם ייטענו גם שהשיטות מספקות פתרונות יעילים ומהירים להתמודדות עם כאב כרוני והתוצאות בדרך כלל  מידיות. ללמוד טכניקות חדשות זאת דרך מצוינת לשפר את המיומנות ולספק למטופלים שלכם מגוון רחב של טיפול בכאב.

 
בשנות ה30 של המאה הקודמת, שהה בריביירה הצרפתית דר. אמיל פודר (Dr, Emil Vodder), מעסה דני בעל תואר באומנות, כשהוא מנסה למצוא מזור לבעיית הסינוסיטיס ממנה סבלו רבים מאורחי המלונות שם. בשנת 1933, הוא נוכח שהנעה עדינה מאד של עור הפנים באופן קצבי בלא החלקת הידיים על העור, גורמת לשיפור במצב המטופלים. והימים, ימי שנות השלושים, היו ימים בהם מערכת הלימפה כמעט ולא נודעה. (אחת הסיבות לעובדה, נעוצה אולי במחקר האנטומי המבוסס על נתיחת גוויות.

בית הספר למקצועות הטיפול 2018

רשימת תפוצה

הצטרפו למטפלים הטובים בארץ וקבלו למייל עדכונים ומידע מקצועי

© 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper