גוף ידע

בית הספר למקצועות הטיפול חרט על דגלו להוביל לפסגה את מטפלי המגע והתנועה

בימים אלו אנו בונים את גוף הידע הגדול ביותר בישראל עבור מטפלי המגע והתנועה

אתם מוזמנים להרחיב את הידע עם מגוון מאמרים מקצועיים, מחקרים ובקרוב ספרות מקצועית בעברית! 

מהי האינטגרציה המבנית של ד”ר רולף (רולפינג)?

ד”ר איידה רולף (1979 – 1896) הייתה מדענית מהשורה הראשונה בתחום הביוכימיה, ובין השאר הייתה האישה הראשונה שהייתה חברה מן המניין במכון רוקפלר ופרסמה עשרות מאמרים בעיתונים החשובים ביותר בתחום. מתוך עניין אישי ולאור העובדה שלא היו באותה תקופה לרפואה פתרונות בנושא של כאבים, ובמיוחד כאבים מתמשכיםיש המון שיטות וטכניקות אלו כוללות: TPT, MET, ART, ארטיקולציות/מוביליזציות, נוירודאינמיק ומניפולציות HVLA.

קראו עוד »

מי עוד משתמש במושגים origins (תחל) ו-isertions (אחז)

בכל השנים בהם אני מלמד מטפלים במגע ותנועה אני חושב המון על עולם המונחים האנטומי בעיקר כשמדובר בשרירים (בכל זאת מושא אהבתי העיקרי). בשנים האחרונות הגעתי למסקנה שחלק מהמושגים שעומדים בבסיס עולם המונחים הקינזיולוגי אני כבר לא אוהב.

קראו עוד »

אוסתאופורוזיס ותרפיה מנואלית

בריחת סידן (אוסטאופורוזיס) אינה מאופיינת בסימפטומים בשלביה המוקדמים. אנשים המצויים בסיכון גבוה במיוחד יכולים לעבור בדיקות מאבחנות על מנת לזהות את המחלה בשלב מוקדם, אך לרוב, הזיהוי אינו מתאפשר עד שמתפתחים סיבוכים, ובפרט, שברים.

קראו עוד »

היעילות והבטיחות של טנס (TENS) עבור כאב כרוני ואקוטי

טנס נמצא בשימוש ברחבי העולם ומטרתו הפחתת הסימפטומים (הפחתת כאב), אולם הבטיחות והיעילות הובילה לבלבול בקרב קלינאים וקובעי מדיניות כאחד.
ישנן מעט הנחיות קליניות וקווים מנחים, ישנם פרוטוקולי טיפול שממליצים על שימוש בטנס לטיפול בכאב בהתחשב בדיאגנוזה הרפואית.

קראו עוד »

טנדינופטיה של גיד אכילס-Achilles Tendinopathy

טנדינופטיה של גיד אכילס (AT) היא פציעת עומס יתר של הקרסול והרגל. היא נוטה להימצא בשכיחות גבוהה יותר באנשים המשתתפים בפעילויות גופניות כגון ריצה וקפיצה (2) – ניתן למצוא אותה ב9% מהרצים החובבים וב5% מהספורטאים המקצועיים

קראו עוד »

כיצד להתאים תוכנית אימון לנשים בהריון ולאחר לידה

מי שמאמן או מטפל בנשים בתקופת ההיריון, לאחר לידה או במהלך טיפולי פוריות, יכול למצוא המון עצות ברשת לגבי פעילות גופנית בתקופות אלו, אך כמות המידע הכללי מדי יכולה דווקא להטעות במקום לעזור. לכן אתמקד במאמר זה במה אומר המחקר לגבי תרגול בתקופת הפריון וההיריון, מה ההשפעה של פעילות גופנית על תהליכים הורמונליים ועל הבריאות הכללית של האישה, ולמה זה חשוב שמאמנים ומטפלים יעברו הסמכה לטיפול בנשים בהריון ולאחר לידה.

קראו עוד »

גורמים נפוצים לכאב גב תחתון שחשוב שתכירו

אחת התלונות הנפוצות ביותר שנראה בקליניקה ובסטודיו כמטפלים במגע ותנועה היא כמובן כאב גב תחתון. זה ידוע שכ- 90 אחוז מהאוכלוסייה בעולם המערבי יסבלו מכאב גב תחתון בשלב כלשהו בחייהם. זהו אחד הנושאים הכי נחקרים בעולם הרפואי, אך עדיין רב הנסתר על הנגלה

קראו עוד »
מניפולציות עמוד שדרה ופריפריה

כשמבצעים מניפולציה לעמוד שדרה (המטרה: הפחתת כאב) עד כמה חשוב שנהיה מדויקים (גובה הסגמנט)?

מניפולציות לעמוד שדרה נחשבות על ידי רבים מהקלינאים צורת טיפול עבור כאב גב ממקור ספינאלי. ישנם המון קורסים בנושא ולעיתים אלו נלמדים לאורך שנים רבות. משך זמן ההכשרה ושימת לב לפרטים קטנים לא הוכחה כיעילה.

קראו עוד »

הצטרפו לרשימת הדיוור וקבלו גישה לגוף הידע המתעדכן שלנו