אודות בית הספר למקצועות הטיפול

בית הספר למקצועות הטיפול מתמקד בהכשרות ולימודי עומק למטפלי מגע ותנועה. דרך הלימוד שלנו מתבססת על החיבור בין מדע ופרקטיקה, ושילוב של שיטות טיפול מעולמות הריפוי השונים – הכול בשביל לתת למטפלים את הידע והכלים להגיע לתוצאות הטובות ביותר בקליניקה.

בית הספר הוקם ב 2011  על ידי שימי בק, שחיפש דרכים להעמיק את הידע והטכניקות שלו, ונוכח לדעת שיש מחסור בקורסי עומק למטפלי מגע ותנועה.
מתוך כך הוקם בית הספר למקצועות הטיפול – במטרה להביא את ההכשרות והקורסים הטובים ביותר בתחום טיפולי המגע והכאב, ולבנות תשתית וגוף ידע מקצועי למטפלי המגע והתנועה בישראל.

הצטרפו לאלפי המטפלים שכבר התקדמו איתנו באמצעות לימודי העומק, הסדנאות והקורסים הבינלאומיים

מה מייחד אותנו?

המרצים הטובים ביותר בארץ ומחו"ל

יצרנו שיתופי פעולה עם מורים בכירים בארץ ובעולם על מנת ליצור חוויה לימודית מקצועית ומהנה

תודעה וניהול עסק

בלוק הידע הוא חשוב אבל לא מספיק! על מנת להצליח בקליניקה נשלב בין מרכיבי תודעה לניהול העסק אלו מוטמעים בקורסי העומק שלנו.

ליווי אישי לאורך כל הדרך

העבודה שלנו לא מסתיימת בסיום הקורס. תמצאו אצלנו אוזן קשבת וליווי אישי ומקצועי להצלחה בקליניקה.

קורסי עומק

שמשלבים ידע מבוסס מחקר יחד עם שנות ניסיון מהקליניקה. הקורסים שלנו מתפתחים כל הזמן בהתאם לגישות העדכניות ביותר.

ספרות מקצועית

כל החומר הלימודי בבית הספר מבוסס על ספרות מקצועית ורפרנסים. בית הספר מוביל את מהפכת הנגשת המידע בשפה העברית עבור מטפלי המגע והתנועה בישראל.

אינטגרציה

מגע. תנועה. קוגניציה. שילוב כל המרכיבים הטיפוליים כדי לתת סל כלים מלא למטפלים ומאמנים בכאב וליקויי תנועה

בואו להתקדם איתנו לרמה הבאה שלכם כמטפלים

כי אנחנו חיים את זה

כל המרצים שלנו הם אנשי מקצוע מהטובים בארץ ובעולם. הם חיים ונושמים את פרקטיקת הטיפול מדי יום. הידע והניסיון שלהם, יחד עם התבססות על ידע מחקרי, יעניקו לכם את ההכשרות המתקדמות והמדויקות ביותר לעבודה בקליניקה.

בסופו של דבר, כולנו רוצים להיות מטפלים טובים יותר

וזו הסיבה שהקמנו את בית הספר. במטרה לתת לכם את הביטחון ליצור טיפולים מורכבים, לטפל בכאב בשיטות טיפול שונות, וליצור תהליכי שיקום יעילים. אנחנו לא מפסיקים ללמוד טכניקות וגישות חדשות, ומאמינים שלימודי עומק וחקירה, יחד עם שילוב של נקודות מבט שונות, יהפכו את כולנו למטפלים הכי טובים שנוכל להיות.

סגל המרצים

שימי בק

שימי בק

מייסד, מנהל והרוח החיה מאחורי בית הספר למקצועות הטיפול התמחויות מתקדמות למאמנים ומטפלים. רכז ומפתח מסלול ספורטתרפיה בקמפוס שיאים. מפתח עיסוי אורתופדי, מגע ותנועה ומודלים טיפוליים אינטגרטיביים. עורך מדעי – מהדורה עברית של הספרים הבאים: המדריך לשבילי גוף האדם (הוצאה לאור -2023) בשבילי התנועה (הוצאה לאור – 2023) טכניקות ארטיקולציה למטפלים מנואליים (הוצאה לאור 2023) פתולוגיות למטפלים מנואליים (הוצאה לאור 2024)

הדר גבעון

הדר גבעון

בוגרת תואר ראשון בחינוך גופני ותואר שני בפיזיותרפיה מאוניברסיטת תל אביב. בוגרת קורס עיסוי שיקומי אורטופדי מטעם בית הספר למקצועות הטיפול. מורה מוסמכת לפילאטיס מכשירים. ניסיוני המקצועי כולל עבודה במכון הפיזיותרפיה בבית החולים אסותא, שם שימשתי כמנהלת תחום האימון השיקומי. עבודתי כללה ליווי המטופל מרגע שהתחיל את השיקום ועד הרגע שבו הוא חוזר לפעילות מלאה. כיום אני בעלת סטודיו לפילאטיס מכשירים שיקומי שבו אני גם מטפלת ובכך משלבת את שתי העולמות. ההתמחות שלי היא בשיקום פציעות והחזרה לפעילות מלאה תוך ליווי תרגילי שיקום ומבחני כושר מותאמים.

Jimmy Michael

Jimmy Michael

לג'ימי 10 שנות הוראה בתחום הבריאות והכושר. ג'ימי הינו אוסטאופט מוכר ורשום. בעל תואר במדעי הספורט ובנוסף מוכשר מבית הספר הלונדוני לספורטתרפיסטים. מרכז ההכשרות של ג'ימי פותח על מנת לאפשר לכל המטפלים לרכוש ידע איכותי, תוך כדי למידה מהנה. השנה פורסם ספרו הראשון של ג'ימי דיקור יבש למטפלים מנואלים לאחרונה התפרסם ספרם השני העוסק במובילזציות מפרקיות, בחודשים הקרובים עתיד לצאת ספרם השלישי העוסק במניפולציות עמוד שדרה ופריפריה

Giles Gyer

Giles Gyer

BSc (Hons) Osteopathy, Dip. Medical Acupuncture, Dip. Sports & Remedial Massage לג'ילס מעל 10 שנות עבודה בתחום הבריאות והכושר, התחיל את הכשרתו בתחום האימון והכושר משם המשיך ללימודי אוסתאופטיה אשר ארכו 5 שנים בקולג' לאוסתאופטיה ג'ילס סיים בהצטיינות בתחומים של החלטות קליניות ואוסתאופטיה סטרוקטורלית הוא משלב בעבודתו תרגילים משקמים ומגוון טכניקות מתוך התרפיה המנואלית הוא עובד עם אוכלוסיה מגוונת הכוללת עובדי משרד ועד ספורטאים בינלאומיים

קובי אטרקצ'י DO

מאמן כושר, ספורטרפיסט בוגר מכון וינגייט ואוסתיאופת D.O בוגר המכון הישראלי ללימודי אוסתיאופתיה וינגייט. ניסיון של למעלה מ10 שנים עם אוכלוסיה מגוונת בטיפול, שיקום ואימון גופני. ניסיון עם נכים משותקים ושיקום נוירולוגי, טראומות, מחלות פרקים וכאב כרוני. אני מאמין שכיום בעולם הטיפול אפשר לשלב את העבודה הקלאסית הטובה יחד עם המחקר העדכני ולעזור ליותר מטופלים.

תמיר צמח

תמיר צמח

מורה בכיר בעל ניסיון של 25 שנות הוראה ובעל קליניקה רב תחומית המשלבת טיפול מבני, ווסצרלי ועצבי בעזרת מגוון רחב של כלים וגישות טיפוליות. בעל הסמכות בין-לאומית בתחומי ,Structural Integration, Visceral Manipulation , Naturopathic Medicine, infant sensory-motor development מבתי הספר המובילים בעולם. במהלך השנים האחרונות מקדם תמיר את נושא רפואה אינטגרטיבית אבחונית, במוסדות הלימוד הבולטים בישראל והסמיך מספר רב של בוגרים בגישת הטיפול אותה הוא מפתח – Organo-Visera Therapy העוקבת אחר התפתחות מוטורית, פיזיולוגית וקוגניטיבית מילדות ועד לבגרות.

נועם טירולר

נועם טירולר

מטפל בעיסוי תאילנדי משנת 89, מוסמך בית הספר למסאז' בבית החולים המסורתי הישן בצ'יאנג – מאי. מוסמך בית הספר למסאז' במקדש "פו" בבנגקוק. נעם מלמד במכללות מובילות בישראל ובחו"ל משנת 95. נועם הוציא לאור את הספר הראשון בעולם לאקופרסורה תאילנדית (אנגלית, יפאנית, סינית, ספרדית וטורקית) ומרבה בנסיעות לשם הפצת השיטה בין מטפלים מארצות שונות באירופה, ארה"ב ותאילנד. למסיימים בהצלחה תוענק תעודה מבית הספר לאקופרסורה תאילנדית של נועם טירולר בשיתוף עם THAI - ההתאחדות העולמית של מטפלי המסז' התאילנדי.

ד"ר אייל לדרמן

ד”ר אייל לדרמן בוגר בבית הספר הבריטי לאוסתאופטיה. ד”ר לדרמן הוא המייסד של CPDO, מרכז הכשרות בינלאומי ללימודי המשך לאוסתאופטים, פיזיותרפיסטים ומטפלים מנואליים. ד”ר לדרמן סיים את הדוקטורט בקינגס קולג’, לונדון שם חקר את הנוירופיזיולוגיה של טיפול מנואלי. ד”ר לדרמן חקר ופיתח שיטת טיפול בשם הרמוניק, שיקום נוירו שרירי ומתיחות אוסתאופטיות פונקציונליות. הוא פרופסור חבר כבוד ב-UCL שם הוא מעורב בהוראה ומחקר לשיקום ותנועה פונקציונלית. מלבד פעילויות אלו, ד”ר לדרמן מלמד באופן קבוע אוסתאופטה וטכניקות מנואליות במגוון אוניברסיטאות בבריטניה ומחוצה לה. הוא פרסם מספר מחקרים וספרים בשיקום מנואלי ואקטיבי.

אבי בחט

מטפל באינטגרציה מבנית של רולף משנת 1990. את ההכשרה הראשונה שלי קיבלתי מד"ר אד מופין בשנת 1989. באותה שנה גם פתחתי את בית הספר שלי להכשרת מטפלים בגישות הוליסטיות בו לימדתי את שיטת הטיפול שלי שהייתה אינטגרציה בין האינטגרציה המבנית של ד"ר רולף לגישת טרייגר על מצע של עיסוי בגישה הוליסטית עם הרחבות בעניין הקשר גוף נפש. זהו טיפול במגע ותנועה לפי גישת בחט. ההכשרה המלאה בשיטה נמשכה 3 שנים ולאחריה הייתה אפשרות להתמחות באחת משלוש אופציות: 1. אינטגרציה מבנית של רולף 2. טיפול בתנועה 3. גישת טרייגר. ב2007 העברתי את ההכשרה הראשונה המלאה של האינטגרציה המבנית של רולף גם בקרב בוגרי בית הספר שלי וגם בהולנד בבית ספר מקביל לטיפול במגע ותנועה באמסטרדם

רוני גלבוע

רוני גלבוע

אני מטפלת בשיאצו ועיסוי תאילנדי ומלמדת עיסוי תאילנדי, שיאצו ומה שביניהם מאז 2005. במשך השנים שילבתי בתיבת הכלים שלי טכניקות נוספות של אוסתאו-תאי ועבודת פאשיה ואת התובנות המעמיקות של המורים שלי; דוד לוט (צרפת), פישט בונטאמו (צ'יאנג מאי), נעם טירולר (ישראל) וכריס מקאליסטר (שבדיה). בין השנים 2007-2017 הייתי חלק מהמרכז לסיוע הוליסטי ע"ש יורי שטרן בירושלים הן כמטפלת והן כמנכ"לית העמותה. בזמן הזה פיתחתי את תכנית ההכשרה של העמותה שמטרתה להקנות למטפלים מדיסציפלינות שונות כלים לטיפול במרחב האונקולוגי. אני מלמדת טכניקות מגע לטיפול בחולי סרטן ובני משפחותיהם מאז 2007.

יקיר כרמלי

בעל תואר ראשון B.Ed. בחינוך גופני עם התמחות בשיקום יציבה במכללה האקדמית בוינגייט. מרצה לאנטומיה קינזיולוגיה וביומכניקה, מדריך מעשי לאולטרסאונד ודיסקציה לסטודנטים לרפואה בבית הספר לרפואה “סאקלר” באוניברסיטת תל אביב. סטודנט לתואר שני M.Sc. במסלול עם תזה במדעי הרפואה במחלקה לאנטומיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת תל אביב. מרצה במכללה האקדמית בוינגייט בתחום מדריכי חדר כושר ואימון קטינים. מכור לאנטומיה, ביומכניקה, וקינסיולוגיה, לא מפסיק ללמוד ומאמין שלכל אחד יש משהו חדש ללמד אותי.

אורלי לוינטון

בוגרת קמפוס ברושים ברפואה סינית (TCM), מטפלת בכירה בטווינה. מתמחה בטיפול בכאב, אורתופדיה ופציעות ספורט. משלבת טכניקות מנואליות מתוך גישות מערביות כמו: טריגר פוינט (TPT), מניפולציות של הפאשיה (Facial Manipulation Association) וחבישות אלסטיות (KTׂ) במהלך השנים האחרונות אורלי חוקרת את השילוב של מזרח ומערב בעבודת המחט ומעבירה את כל הידע אל הסטודנטים בקורס הדיקור.

פני דה מנשה ארדיטי

יועצת ארגונית, מנחת סדנאות מיינדפולנס וסדנאות העצמה מאמנת להתפתחות אישית וארגונית.

יותם גלעדי

אוסטאופת (D.O) חבר איגוד רא"י (IRO) ובוגר המכון הישראלי ללימודי אוסטאופתיה בווינגייט ובמכון לרפואת כאב בקרייה הרפואית רמב"ם. מרצה לתחומי האנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיה. מאייר ביו-רפואי מקצועי עבור ספרות רפואית וגופים רפואיים בישראל ובעולם.

גב גולומב DO

מאמן ספורט משנת 2006. מורה ליוגה ומיינדפולנס אוסטאופת מרצה במכללת וינגייט בתחום הסטרוקטוראל