ביה"ס הישראלי לאינטגרציה מבנית של רולף

קורס עקרונות האינטגרציה המבנית

ייחודי בישראל: תכנית ההכשרה המלאה של ארגון IASI רולפינג

שלב העקרונות מביא את רוב הטכניקות הטיפוליות בהן נשתמש במהלך סדרת עשרת הטיפולים של רולף ברמה הראשונית שלהן. (בשלב הטכניקות המתקדמות שבתחילת החלק השני של הקורס, נביא טכניקות נוספות, קיצורי דרך להענקת הקלה משמעותית מיידית, שילובים מרתקים עם גישת טרייגר, Rock & Rolf ועוד).

הזדמנות ייחודית

להתחיל את המסע להיותך מוסמך ברולפינג

האבחון מסתמך על עבודתה של איידה רולף

ייחודיות השיטה בשיתוף הפעולה האקטיבי של המטופל בתהליך הטיפולי

משך הקורס

100 ש"א 10 מפגשים

פתיחת הקורס

21/05/24 קורס בוקר

קבוצה ייחודית הכוללת 2 מורים מוסמכים מטעם הארגון הבינלאומי

השאירו פרטים ונחזור אליכם

מהי האינטגרציה המבנית של ד"ר רולף (רולפינג?)

כמעט כל אחד שמע בימינו על עיסוי רקמות עמוקות או אפילו על טיפול פאשיה כזה או אחר. למעשה רוב רובם של טיפולי הפאשיה מקורם בעבודתה של ד”ר רולף אשר הייתה מדענית בביוכימיה וחיפשה בתחילת המאה הקודמת פתרונות לבעיות כאב. תוך כדי לימודי אוסטאופתיה, גילתה את מה ששינה את המציאות לבלי הכר – היא גילתה את האופציה לפתוח הידבקויות של מעטפת השריר ומכאן לאזן את המבנה שלנו. הטיפול שיצרה בנוי על עשרה מפגשי טיפול והוא ייחודי בכך שהוא לא מתחיל בללמד יציבה נכונה אלא ביצירת אפשור בגוף לייצר יציבה נכונה ע”י פתיחת הידבקויות הפאשיה, רק אח”כ מכוון ומדריך המטפל בשיטה לתנועה וליציבה נכונות שימנעו את חזרת הסימפטום.

האמת של ד"ר רולף

לארגון המבנה והשימוש הנכון בו ישנן משמעויות רבות מעבר ליעילות הפיזיקאלית. השימוש בציר האמצע או ה “Line” כפי שד”ר רולף כינתה אותו, כמוהו כמו להיות נוכח באמצע של עצמך או בחיבור מלא למהות שלך.  הקלות שנוצרת בגוף, זקיפות הקומה מצד אחד והחיבור הברור לקרקע מצד שני, מבטאים זרימה חיוניות ונינוחות הן ברמה הרגשית והן בהיבט הגופני. צריך להבין שהפתיחה של הקיצורים והידבקויות הפאשיה יוצרת שחרור מתבניות תנועה מגבילות אשר הן עצמן ביטוי של תבניות רגשיות מנטליות מוגבלות. בכך, האינטגרציה המבנית היא הרבה מעבר לתיקון מכאני – היא למעשה טרנספורמציה ממשית הבאה לידי ביטוי ביציבה – במראה החיצוני, בהרגשה הפנימית וביכולת הביצוע.  

מה תקבלו בקורס

תרכשו ידע תאורטי, אבחוני ומעשי בגישות העדכניות ביותר בתחום מערכת התנועה, השריר והפאשיה.

תתרגלו טכניקות טיפוליות במגע ובתנועה תוך כדי עבודה נכונה עם הגוף שלכם ושל המטופלים.

תלמדו לתת מענה רחב לפתולוגיות שלד-שריר עיקריות בקרב המטופלים, משלב האבחון ועד הכנת פרוטוקול טיפולי מלא.

תהיו חלק מתוכנית לימודים מקצועית ורב תחומית אשר תקבלו בה ייעוץ והדרכה לאורך כל הדרך.

תוכשרו על ידי צוות מורים מומחים בתחומם: מטפלי ומורי רולף ותיקים ומוערכים.

תלמדו באופן מגוון- דרך תכני וידאו, ספר קורס מקיף, ושיעורים מעשיים.

מה לומדים בכל מפגש

מפגש ראשוני עם צורת העבודה המשותפת באינטגרציה המבנית של רולף – לחץ מדויק ותנועה איטית לשם פתיחת ההידבקויות של הפאשיה. התרגול יחל בעבודה על הגב בשכיבה על הבטן, אח”כ בעבודה על הזרועות והאמות שם נתרגל גם את התנועה האקטיבית של המטופל במקביל להפעלת הלחץ הנכון של המטפל. נסיים בעבודה ראשונית על הצוואר בשכיבה על הגב.

תרגילים:

העברת משקל מרגל לרגל ושחרור הזרועות. צ’יגונג לפתיחת הזרועות תרגיל הבסיס ותרגיל גלגול האגן.

תכני השיעור:

עבודה עצמית על כפות רגליים 12 השלבים. עבודה על שוקיים בעמידת 6. עבודה על הגב בישיבה על הכיסא עם חיבור לקרקע דרך הרגליים. עבודה על הצוואר. 

תרגילים:
סייכוקל ,תרגול צ’י גונג לפתיחה הזרועות. הליכה בזן קוצו דצ’י. תרגילי שחרור: ידיים ורגליים.
תכני השיעור:

עבודה על בית החזה – לפי גישת טרייגר. עבודה עמוקה על בית החזה (מתוך טיפול 1). טיפול בצוואר עם עקרון התמיכה 

תרגילים:

בהליכה -מזהים את בית החזה כנתמך ולא כמחזיק, סיבובי ידיים פנימה החוצה, סיבוב סביב ציר האמצע זרועות משוחררות – תנועה מתחילה מכפות רגליים, חתול/פרה. מעבר להליכה על ארבע ולהזדקפות. העברת משקל מרגל לרגל, שחרור הזרוע לפנים, שחרור הזרוע לצדדים. סיבוב סביב ציר האמצע זרועות משוחררות, תרגיל המעלית.

תכני השיעור:

פאשיה לאטה, ITB ו TFL בשכיבה על הצד. הגדרת קו האמצע של הצד. TFL בשכיבה על הגב וגם המסטרינגס. צוואר – סקיילינס. הרצאה על האגן כמפתח לאיזון.

תרגילים:

סייכוקל למציאת האיזון האופקי, סייכוקל – תנועת אגן. ריכוך הגב , תרגיל התלייה, אנרולמנט. תרגיל התלייה, אנרולמנט, עמידת המים.

תכני השיעור:

עבודה על האגן צד אחורי – זיהוי המפרקים ועבודה על מסובבי הירך.  עבודה על כפות רגליים בעמידה. עבודה על כפות הרגליים בשכיבה על הגב. עבודה על צוואר. 

תרגילים:

שחרור הרגל לפנים, הצידה ולאחור. חזרה על שחרור הידיים. חזרה על התלייה, אנרולמנט, עמידת המים. הליכה – ארבעת צדדי הדריכה, תרגיל האנטי פלטפוס, הזן קוצו דצ’י והליכת הדרקון. תרגיל הבסיס, הרמת האגן, וגלגול האגן.

 
תכני השיעור:

עבודה על הבטן לפי גישת טרייגר עם שימוש בגלגול אגן וללא,  עם תזכורת לעבודה על בית החזה כולל סיום עם גלגול אגן בליווי מגע ב”גלגלים”.
האגן צד קדמי – היכרות ראשונית עם האיליאקוס והפסואס עם תרגיל הבסיס וגלגול האגן.

הרצאה על התפקוד הנכון של האיליפסואס בהליכה! 
עבודה על מסובבי הירך בשכיבה על הצד. 

תרגילים:

לימוד דחיפת החוליות המותניות אחורה באמצעות דחיפת קיר עם רגל אחת
בהמשך תרגיל הליכה אחורה כאילו חוט מושך מהחולייה של אמצע הקשת המותנית
בהמשך הליכה קדימה ועדיין אותה חוליה 
3L נדחפת אחורה! חקירה עצמית מונחית של המפגש עם הבטן. סייכוקל – תנועת אגן + תרגיל התלייה, שחרור הרגליים לאחור לפנים והצידה.

תכני השיעור:

עבודה על QL חלק תחתון, עבודה על  QL חלק עליון – בשכיבה על הצד. עבודה על זוקפים בשכיבה על הצד כולל עבודה לאורך השדרה עם תנודה.

תרגילים:

תרגיל הקשבה ידני: טאי צ׳י ידיים דוחפות בזוגות, לטעון את הידיים – צ׳י גונג, לחמם את הגוף לפני כניסה ל QL. הרצאה על איזון מתרחב. סייכוקל מלא.

תכני השיעור:

הרצאה של ירון על ליבה ושרוול. עבודה על הכתף בשכיבה על הצד : צומת צוואר כתף, לוואטור סקאפולה, (מרים השכמה),  הטריגר פוינטס בגבול השכמה. (עם הסבר כיצד אנחנו מתייחסים לטריגר פוינטס בהיותם על הרצף של הידבקויות הפאשייה). עבודה על הטרזים, והתייחסות לסופרה ספינטוס. 

 

תרגילים:

סדרת התרגילים לבניית הציר המרכזי. תרגילי שחרור: סיבובי טאי צ’י, שחרור ידיים שחרור רגליים.

תכני השיעור:

הרצאה על: מבנה ותפקוד של ארגון מבני. עבודה על הצוואר בישיבה על כיסא ובישיבה על המזרן. תכנון טיפול לבעיות מצויות כולל הצגה ומשוב. הכנה למבחו התיאורטי והנחיות להתכוננות בבית. 

תרגילים:

סדרת תרגילים לבניית הציר המרכזי. הסדרה המלאה של הפסיכוקל. 

תכני השיעור:

מבחן תיאורטי כולל בדיקת מבחנים בכיתה ושיחה. תכנון טיפול של התלמידים לפי בעיה ספציפית ותרגול על תלמיד כולל החלפה. מבחן מעשי על המורים. משוב על תוכניות טיפול וטיפולים שבוצעו בכיתה בין התלמידים לפי התייחסות לבעיה ספציפית. דיון על אינטגרציה מבנית והמשך תהליך ההכשרה.

סרטונים על השיטה

אברהם בחט מציג את דרכו אל האינטגרציה המבנית

ירון ארבל מציג את דרכו אל האינטגרציה המבנית

על ארגון IASI

International Association of Structural Integration

אירגון IASI מרכז את הסטנדרטים להכשרת מטפלים בשיטת האינטגרציה המבנית של ד”ר רולף על גווניה השונים בעולם כולו. 
בית הספר הישראלי הראשון להכשרת מטפלים בשיטה ע”פ הסטנדרטים של IASI שם לעצמו כאבן יסוד לשאוף למצוינות ולהביא את כל התלמידים לרמה הנדרשת כדי לעבור את מבחן IASI והרבה מעבר לכך כמובן. 
עמידה במבחן של הארגון הבינלאומי מעבר לכך שהיא מציינת עמידה בסטנדטים הגבוהים ביותר להכשרה בשיטה היא גם פותחת פתח להיקלט לעבודה במדינות רבות מחוץ לישראל!

אודות המרצים

אברהם בחט

מטפל באינטגרציה מבנית של רולף משנת 1990. את ההכשרה הראשונה שלי קיבלתי מד"ר אד מופין בשנת 1989. באותה שנה גם פתחתי את בית הספר שלי להכשרת מטפלים בגישות הוליסטיות בו לימדתי את שיטת הטיפול שלי שהייתה אינטגרציה בין האינטגרציה המבנית של ד"ר רולף לגישת טרייגר על מצע של עיסוי בגישה הוליסטית עם הרחבות בעניין הקשר גוף נפש. זהו טיפול במגע ותנועה לפי גישת בחט. ההכשרה המלאה בשיטה נמשכה 3 שנים ולאחריה הייתה אפשרות להתמחות באחת משלוש אופציות: 1. אינטגרציה מבנית של רולף 2. טיפול בתנועה 3. גישת טרייגר. ב2007 העברתי את ההכשרה הראשונה המלאה של האינטגרציה המבנית של רולף גם בקרב בוגרי בית הספר שלי וגם בהולנד בבית ספר מקביל לטיפול במגע ותנועה באמסטרדם. משנת 2015 הפכתי גם למורה מלא ורשמי של גישת טרייגר מטעם ארגון טרייגר העולמי ואני מעביר הכשרות בשיטה הן בארץ והן בחו"ל. את המסע שלי בשיטות הטיפול התחלתי דווקא עם שיטת פאולה - התעמלות טבעית, אשר לכבוד הלימודים של שיטה זו עברתי לתל אביב (1984) מיודפת שבגליל שם עסקתי בחקלאות כולל חקלאות אורגנית. במקור נולדתי בירושלים ב 1957. בהשראת ד"ר אד מופין למדתי גם את תרפיית הגשטלט באוניברסיטת ת"א ועוד שיטות טיפול נוספות, אך המוקד של עשייתי היה תמיד באינטגרציה המבנית של רולף - הטיפול באמצעות סדרת עשרת הטיפולים לתוכו שזרתי את ההבנות וההתפתחות שלי מכיוונים נוספים כמו גישת טרייגר וגישות העובדות על הקשר גוף נפש כמו אורתופדיה רגשית ועוד. במקביל להתפתחות המקצועית שלי, אני שנים רבות עובר תהליכי התפתחות הקשורים למהות החיים שלנו על פני האדמה, להבנת הייעוד והמשמעות של החיים ובין השאר למדתי אצל המורה לזן (דוקיוסאן), אצל ההילרית דורותי סמיט וקבוצות המדיטציה שלה, בקבוצות של גורדייף, שיטת הביורוגונומי של רפי רוזן ובשנים האחרונות באוניברסיטה הקוסמית ושיטת הלוהאר טיקה. ביסוד התפיסה שלי נמצא הקשר גוף, נפש רוח, - הבנת המשמעות של חולי וקשי כהזדמנות להתפתחות, הבנת הקשר בין תנועה יציבה וחוויה קיומית בגוף. טיפוח ההיבטים הללו לחיים טובים יותר ובעלי משמעות!

ירון ארבל

נולדתי בארה"ב אך חייתי בארץ כ-15 שנה. לפני שאכנס לפרטים היבשים הייתי רוצה לספר לכם מה הביא אותי להתמחות באינטגרציה מבנית. כששרתי בצה"ל בחיל הים שרתתי בסטי"לים קרתה לי תאונה בה נפלתי ממנוף אמל"ח על הספינה. בנפילה הזאת מתחתי את רצועות הקרסול כמעט עד קריעה וצלעתי על הרגל הזאת מעל ל- 8 חודשים. מכיוון שלא קבלתי טיפול הולם קרסול ימין לא החלים ושלוש עשרה שנים לאחר מכן המשכתי לפצוע את הקרסול באופן תדיר ונאלצתי תמיד לנעול נעליים גבוהות שרוכות היטב. לאחר 10 טיפולים ייחודים באינטגרציה מבנית (כמעט שלושה חודשים) החלים הקרסול שלי. גיליתי זאת כשמצאתי את עצמי בשירותים יחף עומד על קרסול יציב (תמיד הייתי צריך לנעול נעליים כדי ללכת לשירותים) אחרי 13 שנה של כאב וחוסר בטחון ביכולת שלי לעמוד על רגלי, השנוי היה מדהים! ב1998 החלטתי ללמוד תרפיית גוף במכללת IPSB . ב-1999 התחלתי ללמוד ולעסוק באינטגרציה מבנית ב-2000 סיימתי את תוכנית הHolistic Health Practitioner עם התמחות ראשית באינטגרציה מבנית ב2001 קיבלתי תואר ראשון ברפואה הוליסטית והצטרפתי לצוות ההוראה של האינטגרציה המבנית בIPSB

השאירו פרטים ונחזור אליכם

קורסים נוספים שיכולים להתאים לך

קורס טייפ קינזיולוגי

03/2024

קורס טייפ קינזיולוגי

הירשם כעת

קורס דיקור אורתופדי

05/2024

קורס דיקור אורתופדי

הירשם כעת

קורס תרפיה מנואלית MMT

04/2023

קורס תרפיה מנואלית MT

הירשם כעת