קורס מגע ותנועה MMT

Manual & Movement Therapy

ייחודי בישראל: קורס מקיף, שנתי ומקצועי לטיפול במערכת שלד-שריר

קורס מעשי ומעמיק (200 שעות אקדמאיות) המתמקד באינטגרציה של טכניקות שיקום תנועתי יחד
עם טכניקות מגע מתקדמות, במטרה לתת מענה רחב לבעיות שריר-שלד, משלב האבחון
ועד בניית פרוטוקול טיפולי. הקורס כולל לימודים רב תחומיים בתחומי האנטומיה,
מנגנוני כאב והחלמה, תשאול ואבחון, וטכניקות מגע ותרגילים המותאמים לכל בעיה אורטופדית.

כלים מדויקים ואוביקטיביים לאבחון וטיפול בכל שלבי השיקום

מסתמך על ספרות מקצועית ומחקרים

האבחון מסתמך על הספרות המקצועי העדכנית ביותר ומגובה במחקר

לא מסתמכים יותר על "שיטה" או "גישה" שהומצאה ללא שום הישענות על ספרות מקצועית ומחקרים

משך הקורס

200 שעות אקדמאיות, 30 מפגשים

מבנה הקורס

1. קינזיולוגיה של מערכת השריר והשלד-קורס דיגיטלי 2. פתולוגיות ואבחון אורתופדי. 3. תרגול ושיקום אקטיבי - התאמת תרגול למגוון פתולוגיות לעבודה בקליניקה. 4. נוירו-אנטומיה – לימוד המערכת העצבית הפריפריאלית וטכניקות שיקום במגע ותנועה. 5. טכניקות מנואליות אקטיביות. 6. טכניקות ארטיקולציה - מוביליזציות פסיביות ואקטיביות - קורס משולב דיגיטלי ופרונטלי.
למידע נוסף אודות נושאי הקורס

פתיחת הקורס

11/23 קורס בוקר/ערב

למידע נוסף אודות המרצים

לחצו כאן

השאירו פרטים ונחזור אליכם

רקע על הקורס

עולם השיקום האורטופדי מתפתח כל הזמן, וכולל בתוכו טכניקות וגישות שונות. אחת הגישות המובילות היא גישת השיקום התנועתי – הנעה אקטיבית של המטופל במטרה לחזק ולייצב שרירים ומפרקים. יחד עם זאת יותר ויותר מחקרים מציגים את התועלת של טיפול מנואלי כחלק בלתי נפרד ומשמעותי מאוד מתהליך השיקום.
כמטפלים, כולנו נתקלנו במצבים בהם לא משנה איזו טכניקה ניסינו, לא הצלחנו לשפר את מצבו של המטופל. המאמנים מבינכם בטח הגיעו באיזשהו שלב למסקנה שכדאי להוסיף לתהליך השיקום גם עיסוי אורטופדי או אוסטאופתיה, ומטפלי המגע הבינו שכדי באמת לשפר את המצב של המטופל כדאי וצריך להכניס לתהליך תנועה אקטיבית וחיזוק.
קורס מגע ותנועה (Manual Movement Therapy) נכנס בדיוק בנקודת החיבור הזו. בקורס תקבלו  את הידע והכלים לשלב בצורה יעילה ומלאה טכניקות אקטיביות ומנואליות, כדי שתוכלו לתת למטופלים שלכם מענה שיקומי למגוון רחב של בעיות אורטופדיות.
הקורס מתפרש על פני 28 מפגשים, וכולל בתוכו לימודים מעשיים ותרגול של טכניקות אקטיביות לשיקום שלד שריר, יחד עם לימוד טכניקות אוסטיאופתיות ומיופאשיאליות. כל זאת לצד לימודים תיאורטיים בתחום האנטומיה והכאב.

האם הקורס מתאים לי

הקורס מיועד הן למאמנים והן למטפלים במגע או תנועה שרוצים להעמיק את הידע הקליני ולקבל כלים טיפוליים מתקדמים לשימוש בקליניקה. הידע והגישות שתלמדו בקורס יאפשרו לכם לתת פתרונות משולבים למגוון רחב של פתולוגיות שלד -שריר, פציעות ספורט והגבלות תנועה, וליצור שינוי אמיתי וארוך טווח במצבו של המטופל

אם אתם מחפשים קורס שירחיב את  סל הכלים הטיפולי שלכם וייתן פתרון משולב ומקיף למטופלים או למתאמנים, זהו הקורס בשבילכם.

מה תקבלו בקורס

תרכשו ידע תאורטי, אבחוני ומעשי בגישות העדכניות ביותר בתחום מערכת התנועה, השריר והפאשיה.

תתרגלו טכניקות טיפוליות במגע ובתנועה תוך כדי עבודה נכונה עם הגוף שלכם ושל המטופלים.

תלמדו לתת מענה רחב לפתולוגיות שלד-שריר עיקריות בקרב המטופלים, משלב האבחון ועד הכנת פרוטוקול טיפולי מלא.

תהיו חלק מתוכנית לימודים מקצועית ורב תחומית אשר תקבלו בה ייעוץ והדרכה לאורך כל הדרך.

תוכשרו על ידי צוות מורים מומחים בתחומם: אוסטיאופתים, פיזיותרפיסטים, מטפלים במגע ותנועה וספורטתרפיסטים.

תלמדו באופן מגוון- דרך תכני וידאו, ספר קורס מקיף, ושיעורים מעשיים.

בסיום הקורס תדעו

לקוחות מספרים

אודות המרצים

שימי בק

מייסד ובעלים של בית הספר למקצועות הטיפול בית הספר להתמחויות מתקדמות למאמנים ומטפלים בוגר בתי הספר הנבחרים בארץ ובעולם מייסד, מנהל והרוח החיה מאחורי בית הספר למקצועות הטיפול התמחויות מתקדמות למאמנים ומטפלים. רכז ומפתח מסלול ספורטתרפיה בקמפוס שיאים מפתח עיסוי אורתופדי, מגע ותנועה ומודלים טיפוליים אינטגרטיביים עורך מדעי – מהדורה עברית של הספרים הבאים: המדריך לשבילי גוף האדם (הוצאה לאור -2022) בשבילי התנועה (הוצאה לאור – 2022) טכניקות ארטיקולציה למטפלים מנואליים (הוצאה לאור 2022) פתולוגיות למטפלים מנואליים (הוצאה לאור 2023) המדע מאחורי הטיפול המנואלי (הוצאה לאור 2023)

קובי אטקרצ'י DO

מאמן כושר, ספורטרפיסט בוגר מכון וינגייט ואוסתיאופת D.O בוגר המכון הישראלי ללימודי אוסתיאופתיה וינגייט. ניסיון של למעלה מ10 שנים עם אוכלוסיה מגוונת בטיפול, שיקום ואימון גופני. ניסיון עם נכים משותקים ושיקום נוירולוגי, טראומות, מחלות פרקים וכאב כרוני. אני מאמין שכיום בעולם הטיפול אפשר לשלב את העבודה הקלאסית הטובה יחד עם המחקר העדכני ולעזור ליותר מטופלים.

הדר גבעון

הדר גבעון היא בוגרת תואר ראשון בחינוך גופני ותואר שני בפיזיותרפיה מאוניברסיטת תל אביב. בוגרת קורס עיסוי שיקומי אורטופדי מטעם בית הספר למקצועות הטיפול. מורה מוסמכת לפילאטיס מכשירים. מנהלת תחום האימון השיקומי במכון הפיזיותרפיה בבית החולים אסותא, ובעלת סטודיו לפילאטיס מכשירים שיקומי. מתמחה בשיקום פציעות והחזרה לפעילות מלאה תוך ליווי תרגילי שיקום ומבחני כושר מותאמים.

Jimmy Michael

BSc (Hons) Sport & exercise science BSc (Hons) Osteopathy Btec Dip. Sport & Remedial Massage Dip. Medical Acupuncture Dip. Advamced Spinal Manipulation
ג'ימי מייקל הוא אוסטיאופת בעל תואר במדעי הספורט, מעסה, מדקר רפואי ומרצה. לפני כ- 15 שנה פתח מרכז הכשרות למטפלים בלונדון על מנת להפיץ ידע איכותי בתחום המגע והתנועה תוך כדי למידה מהנה. ג'ימי פרסם בשנים האחרונות ספרים רבים שהפכו לרבי מכר: מניפולציות עמוד שדרה ופריפריה, ארטיקולציות מפרקים ועמוד שדרה למטפלים מנואליים ועוד

Giles Gyer

BSc (Hons) Osteopathy Dip. Medical Acupuncture Dip. Sports & Remedial Massage ג'יילס הוא מומחה בטכניקות מנואליות ומניפולציות בעל ניסיון של למעלה מ-15 שנה. הוא בוגר המכללה לאוסטיאופתים בלונדון וכיום הוא עובד בקליניקה פרטית ומטפל בספורטאי עילית ובכלל האוכלוסייה. מרצה בכל רחבי העולם, וחוקר וכותב מאמרים לכתבי עת מחקריים. ג'יילס נתפס כמומחה בינלאומי בטכניקות HVLA ו- Mobilization וכתב 4 ספרים על טכניקות אוסטאופתיות וכירופרקטיות. הגישה של ג'יילס לטיפול והוראה היא גישה מבוססת ראיות ומתמקדת בשילוב בין חינוך, פעילות גופנית וטיפול מנואלי עבור כול מטופל.

יותם גלעדי

יותם הוא אוסטאופת בכיר (O.D), חבר ברא"י (ארגון האוסטאופתיה הישראלי), עובד במרפאת כאב בבית חולים "הלל יפה" ובמכון לרפואת כאב בקריה הרפואית רמב"ם. בנוסף הוא גם מאייר ביו-רפואי עבור ספרות מקצועית ומוסדות שונים, ביניהם המכון הלאומי לרפואה משפטית באבו כביר, הקריה הרפואית רמב"ם, המרכז הרפואי "שערי צדק", המרכז הרפואי "מאיר", הפקולטה לרפואה בטכניון ועוד. מרצה לאנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיה של האדם במכללות שונות ובפקולטה לרפואה בטכניון.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

נושאי הקורס

אנטומיה קלינית ואבחנה מבדלת קורס דיגיטלי

מרצה: יותם גלעדי DO
 • שלד אקסיאלי (עמוד שדרה, הגולגולת וכלוב הצלעות)
 • גפה עליונה (ממוצא בית החזה, דרך חגורת הכתף ועד כף היד)
 • גפה תחתונה (מהאגן, דרך מפרק הירך ועד כף הרגל)
 • אגן
 • מערכת העצבים
 • כל מפגש לימוד יעסוק גם בנושאים הבאים: ♦ מערכת השלד ♦ מערכת השריר ♦ מערכת הרצועות והמפרקים ♦ כלי דם ועצבים מרכזיים ♦ אנטומיה פלפטורית (מישוש וזיהוי האנטומיה על פני העור)
יחידה 1

בדיקות אורתופדיות- הקניית ידע וכלים באורתופדיה ואבחנת פתולוגיות שונות

מרצים: הדר גבעון, קובי אטרקצ'י ושימי בק
חשיבה קלינית – תשאול לפני הבדיקה האורתופדית
 • בדיקה צווארית בדיקות אורתופדיות ואבחון (פריצת דיסק, צליפת שוט, צוואר תפוס, כאב ראש ממקור צווארי)
 • פתולוגיות כתף, בדיקות אורתופדיות ואבחון
 • פתולוגיות במרפק באמה ובכף היד (מרפק טניס, מרפק גולף, תסמונת התעלה הקרפלית ועוד). בדיקות אורתופדיות ואבחון.
 • פגיעות בעמוד שדרה מתני (פריצת דיסק, היצרות עמוד שדרה, כאב גב לא ספציפי) עיוותים בעמוד שדרה
 • מחלות ניווניות של המפרקים, פגיעות ירך, ניתוחים ופתולוגיות נפוצות (כאבים במפשעה ובטרוכנטר)
 • פציעות אלמנטים שונים ברך (רצועות, מניסקוסים), ניתוחים ומנגנוני פציעה Patellofemoral Pain Syndrom ( כאב ברך קדמית ועוד)
 • קרסול – טראומה ופתולוגיות נפוצות – פתופיזיולוגיה, בדיקות אורתופדיות ואבחנה.
יחידה 2

שיקום אקטיבי. טכניקות שיקום אקטיביות למגוון פתולוגיות תנועתיות

מרצה: הדר גבעון
בחלק זה תלמדו כיצד להתאים את השיקום האקטיבי לכל פתולוגיה בקליניקה.
כל התרגול מותאם לספרות מקצועית ומחקר הדר גבעון בנתה עבורכם פרוטוקול טיפולי מסודר החל משלבי השיקום האקוטיים ועד חזרה מלאה לפעילות
 •  
יחידה 3

טכניקות שיקום שלד שריר

מרצה: קובי אטרקצ'י ושימי בק
היכרות עם שיטות הטיפול המתקדמות והעדכניות ביותר בעולם, בהקשר טיפולי פתולוגי. בתום הקורס תקבלו פרוטוקול טיפולי מסודר לכלל הפתולוגיות בקליניקה השיטות אותם נלמד ליישם במהלך הקורס:
 • Trigger Point Therapy: נכיר ונתרגל טכניקות מגע שונות לנטרול נקודות טריגר פוינט: inhibition-ischaemic compression technique, deep stroking massage technique
 • Active Releace Therapy: טכניקות שחרור אקטיביות מתמקדות ברקמות הרכות ומתמקדות בכאב, מתח והידבקויות העלולות להיגרם כתוצאה מעומס יתר או טראומה. הרעיון העומד בבסיס השיטה הוא תנועות עמוקות לאורך השריר, גיד, רצועה תוך כדי תנועה של המטופל.
 • Muscle Energy Technique
יחידה 4

לחבין כאב ונוירודאינמיק

קובי אטרקצ'י ושימי בק
חינוך לשינוי תפיסת כאב
 • כאב כרוני הוא תופעה שכיחה ביותר, הפוגעת בכל שכבות האוכלוסייה. מחקרים רבים מראים שהסבר התופעה למטופל בשפה פשוטה וברורה, תסייע לו להתמודד עם הכאב באופן יעיל יותר. ביחידת לימוד זו נבין את הביולוגיה של הכאב ונגרום למטופלים שלנו לשנות את הדרך בה הם תופסים את הכאב שלהם.
 • נוירודאינמיק: בדיקות ספיציפיות לפתולוגיות של המערכת העצבית הפריפריאלית ופרוטוקלי טיפול למקרים של פציעה עצבית.
יחידה 5

טכניקות אוסתאופטיות - ארטיקולציה אוסתאופטית

מרצים: Jimmy Michael, Gyels gyer, שימי בק
המילה ארטיקולציה מגיעה במקור מלטינית ומשמעותה "מפרק" או "מחולק למפרקים". ארטיקולציה היא אבן הפינה והמקור לכמעט כל השיטות המנואליות כולל: אוסתאופטיה, פיזיותרפיה, כירופרקטיקה, ספורטתרפיה ועיסוי. הארטיקולציה משתמשת במשרעת קצרה(מרחק קצר), ומהירות נמוכה של תנועה עם יכולת התנועה של המטופל בתוך הדיספונקציה (המפרק המוגבל). הארטיקולציה מסייעת ליכולת הסיכוך (לובריקציה – הנוזל הסינוביאלי) הטבעית של הגוף לשמר את יכולת המפרק ולכן מגדילה את טווח התנועה ומפחיתה כאב.
 •  
יחידה 6

השאירו פרטים ונחזור אליכם

קורסים נוספים שיכולים להתאים לך

קורס טייפ קינזיולוגי

07/2023

קורס טייפ קינזיולוגי

הירשם כעת

קורס דיקור אורתופדי

11/2023

קורס דיקור אורתופדי

הירשם כעת

קורס תרפיה מנואלית MMT

11/2023

קורס תרפיה מנואלית MT

הירשם כעת